Apple zaktualizowało dzisiaj ofertę swoich laptopów. Pojawiły się w niej zaktualizowane modele MacBooków Pro i Air z kolei z oferty zniknął 12-calowy MacBook oraz starszy model MacBooka Air.

W ofercie Apple zadebiutował nowy, podstawowy model MacBooka Pro. Komputer ten wyposażony jest w panel Touch Bar z Touch ID oraz czterordzeniowy procesor Intel Core i5. W najtańszej wersji wyposażony on jest w 8 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB. Tym samym z oferty zniknął 13-calowy MacBook Pro bez paska Touch Bar.

Ceny i specyfikacje wprowadzonych dzisiaj do oferty MacBooków Pro przedstawiają się następująco:

Zaktualizowany został także MacBook Air. Maszyna ta zyskała lepszy procesor i wyświetlacz Retina. TrueTone Komputer obecnie dostępny jest z dwurdzeniowym procesorem ósmej generacji Intel Core i5 1.6 GHz, wyświetlaczem Retina z technologią True Tone, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 128 lub 256 GB.

Ceny i specyfikacje odświeżonych MacBooków Air:

Jednocześnie z aktualizacją MacBooków Pro i MacBooków Air z oferty zniknęły wspomniany już wyżej MacBook Pro 13" bez paska Touch Bar, 12-calowy MacBook oraz starszy model MacBooka Air (bez wyświetlacza Retina, z portami USB-A i gniazdem MagSafe 2).

Usunięcie ze sprzedaży wspomnianych modeli nie powinno dziwić. Starszy MacBook Air został bowiem zastąpiony nowszym modelem Retina, którego wprowadzenie oznaczało koniec racji bytu także dla 12-calowego MacBooka. Ten ostatni komputer był moim zdaniem najmniej atrakcyjnym laptopem Apple w ofercie.

Źródło: Apple


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.