Walter Isaacson - autor wielu bestsellerowych biografii, w tym tej Steve'a Jobsa, którą napisał w ostatnich latach życia i zaraz po jego śmierci - w wywiadzie dla telewizji CNBC skrytykował obecną sytuację w Apple i wspomniał, że Steve Jobs żałował tego, że Tim Cook nie jest skupiony na produktach. Przyznał też, że tę krytykę ze strony zmarłego CEO Apple wygładził.

Jego zdaniem obecnie Apple jest firmą, która świetnie wie jak działać, ale brakuje jej kluczowego duchowego związku pomiędzy Jobsem i Ive'em, którzy potrafili tchnąć piękno i ożywić jej produkty. Isaacson twierdzi też, że skupienie się Jonathana Ive'a jedynie na nowym kampusie skutkowało m.in. niedoskonałym Apple TV.

Przyznał też, że w rozmowach z nim Steve Jobs czasem narzekał na to, że Tim Cook nie jest skupiony na produktach. Robił to zwykle wtedy, kiedy był zły lub odczuwał ból. Issacson odniósł się także do niedawnego artykułu w The Wall Street Journal, w którym pojawiła się teza, że Jonathan Ive odszedł z Apple bo czuł się rozczarowany tym, że Tim Cook nie dba o proces projektowania poszczególnych produktów. Przypomnieć warto, że odpowiedział na niego sam Tim Cook. Zdaniem Isaacsona to dziwne, że tez w nim zawartych nie odrzucił także Ive.

Walter Isaacson on Jony Ive's departure from Apple from CNBC.

Źródło: CNBC


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019