W połowie zeszłego miesiąca informowaliśmy Was o tym, że Apple prawdopodobnie rozważa możliwość wykorzystania ekranów OLED w przyszłych iPadach. Miało to być spowodowane między innymi ogromną kwotą, jaką amerykański producent musiał zapłacić Samsungowi za zmniejszoną liczbę zamówień na te wyświetlacze.

Firma chciała się porozumieć z producentem ekranów, dzięki czemu nie musiałaby przekazywać Samsung Display sporej sumy pieniędzy. Najnowsze dane opublikowane przez serwis Reuters sugerują, że Apple jednak wypłaciło koreańskiemu producentowi niemal 685 milionów dolarów. Prawdopodobnie firmy nie doszły do porozumienia lub osoby decyzyjne w Cupertino zmieniły swoją strategię.

Niewątpliwie dla Samsunga dodatkowy zastrzyk gotówki jest bardzo potrzebny. Firma boryka się z problemami, ponieważ zyski operacyjne za drugi kwartał są dużo gorsze niż pierwotnie zakładano. Jest to spowodowane między innymi wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Warto zwrócić uwagę, że równowartość odszkodowania przekazanego koreańskiemu producentowi, odpowiada sprzedaży około miliona iPhone'ów przy średniej cenie 722 dolarów za sztukę.

Oczywiście w sprawozdaniu finansowym Samsung nie wymienił Apple, jednak pewna pozycja w zestawieniu, zdaje się wskazywać, że wspomniane środki mogą pochodzić od kalifornijskiego giganta.

Źródło: BGR


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019