Gra Dead by Daylight w wersji dla komputerów z systemem Windows trafiła do sprzedaży w 2016 roku i z miejsca zyskała sobie spore grono fanów. Rok później doczekała się ona także wersji dla konsol Xbox One i PlayStation 4. Już niedługo trafi ona także na urządzenia z systemem iOS.

Dead by Daylight to zręcznościowa gra akcji inspirowana popularnymi filmowymi slasherami, takimi jak „Krzyk", „Piątek, trzynastego", „Koszmar z ulicy Wiązów", „Halloween" czy „Koszmar minionego lata". Jej cechą charakterystyczną jest asymetryczny tryb multiplayer, w którym jeden gracz wciela się w seryjnego zabójcę, a reszta w jego (potencjalne) ofiary. Zadaniem pierwszego gracza jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników, natomiast pozostali by wygrać muszą znaleźć sposób na ucieczkę z planszy. W Dead by Daylight oprócz postaci stworzonych specjalnie na potrzeby gry znajdziemy też znanych filmowych złoczyńców, takich jak Leatherface, Freddy Krueger, Michael Myers i Amanda Young.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, jak bardzo wersja mobilna będzie różnić się od pierwowzoru znanego z komputerów i konsol. Warto jednak przypomnieć, iż studio Behavior Interactive pomagało w stworzeniu gry Identity V, opublikowanej w App Store w lipcu ubiegłego roku, opierającej się na niemal identycznych założeniach co Dead by Daylight, jednak oferującej nieco inny klimat i stylistykę oprawy graficznej. Może się więc okazać, że mobilne wcielenie ich największego hitu będzie po prostu przeróbką Identity V, wykorzystującą postacie, lokacje i inne elementy znane z pierwowzoru.

Mobilna wersja gry Dead by Daylight ma pojawić się w App Store jeszcze w tym roku. Jak na razie nie wiadomo, czy będzie to tytuł płatny, czy też darmowy lecz oferujący mikropłatności.

Źródło: TouchArcade


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019