Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w lipcu 2018 roku.

Hello Neighbor

Hello Neighbor to dość niekonwencjonalny survival horror, w którym wcielamy się w młodego chłopaka próbującego odkryć, co podejrzanie zachowujący się sąsiad ukrywa w swojej piwnicy. Jako iż bezpośrednie starcie z przeciwnikiem zawsze kończy się dla nas źle, musimy nieustannie kryć się i uciekać. Na domiar złego sztuczna inteligencja sterująca sąsiadem cały czas uczy się naszego stylu gry, przez co unikanie go stopniowo staje się coraz trudniejsze.

Pobierz Hello Neighbor

Pocket City

W App Store nie brakuje gier strategicznych pozwalających graczom na zarządzanie własnym wirtualnym miastem. Niestety, zdecydowana większość z nich to produkcje typu freemium, w których często bardziej niż umiejętność planowania liczy się to, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na mikropłatności. Pocket City jest miłym odstępstwem od tej reguły, pozbawionym ukrytych dodatkowych opłat i oferującym graczom rozgrywkę bliższą klasykom pokroju kultowego SimCity.

Pobierz Pocket City

Motorsport Manager Mobile 3

Gry pozwalające nam wcielić się w rolę menedżerów sportowych zwykle świetnie sprawdzają się na urządzeniach mobilnych (zwłaszcza na tabletach), a Motorsport Manager Mobile 3 nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Wprawdzie nie jest on tak rozbudowany jak „pełnowymiarowy" Motorsport Manager dla macOS i Windows, jednak i tak oferuje całkiem złożoną i wymagającą rozgrywkę. W grze dowodzimy zespołem wyścigowym, podejmując decyzję odnośnie wszystkich aspektów jego funkcjonowania, zarówno podczas przygotowań do wyścigu jak i w trakcie jego trwania.

Pobierz Motorsport Manager Mobile 3

Identity V

Identity V to sieciowa gra akcji oferująca asymetryczny tryb multiplayer. Czteroosobowa drużyna graczy kierujących stosunkowo słabymi, niemal bezbronnymi postaciami, musi zmierzyć się tu z potężnym, bardzo niebezpiecznym potworem, sterowanym przez piątego gracza. Wyraźnie czuć tu inspirację hitem z 2016 roku zatytułowanym Dead by Daylight (jego twórcy pomagali zresztą w stworzeniu tej gry), jednak Identity V posiada własny styl i charakter. Gra jest darmowa, jednak obecne w niej mikropłatności nie są zbyt nachalne, a większość dostępnej w niej zawartości możemy bez problemu odblokować bez wydawania pieniędzy - po prostu grając.

Pobierz Identity V

Radiant One

Radiant One to przygodówka opowiadająca o mężczyźnie szukającym ucieczki od szarej codzienności w zjawisku świadomych snów. Gra jest stosunkowo prosta i bardzo krótka (bez problemu można ją ukończy w mniej niż godzinę), jednak jakość wykonania, niebanalna oprawa audiowizualna i specyficzny klimat czynią z niej naprawdę ciekawą propozycję dla osób lubiących interaktywne opowieści o wyraźnie artystycznym zabarwieniu.

Pobierz Radiant One

Dere Evil Exe

Dere Evil Exe na pierwszy rzut oka wydaje się być po prostu kolejną platformówką inspirowaną Super Meat Boy (choć nie ma co się oszukiwać, pod względem dopracowania i jakości wykonania obie gry dzieli spora przepaść). Prosty system sterowania i mechanika rozgrywki łączy się tu więc z piekielnie trudnymi poziomami, mogącymi stanowić wyzwanie nawet dla doświadczonych fanów gatunku. Tym, co wyróżnia Dere Evil Exe na tle innych podobnych gier jest dość nietypowa fabuła, przedstawiona w niekonwencjonalny sposób. Jako iż ważną rolę odgrywa w niej element zaskoczenia, nie będę zdradzał tu żadnych szczegółów na jej temat. Warto jednak mieć na uwadze, że nawiązuje ona do poprzednich gier studia AppSir (z których dwie, The Last Yandere i Dere Exe również są dostępne do pobrania za darmo z App Store), jednak ich znajomość nie jest niezbędna do jej zrozumienia.

Pobierz Dere Evil Exe

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w lipcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.