Minecraft, jedna z najpopularniejszych gier komputerowych ostatnich lat, obchodzi dziś swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji firma Microsoft udostępniła pierwszy oficjalny zwiastun jej nowego spin-offu, noszącego nazwę Minecraft Earth.

Minecraft Earth będzie grą AR, przypominającą trochę popularne swego czasu Pokémon GO. Tym razem jednak zamiast polować na sympatyczne stworki gracze będą mogli zbierać różnego rodzaju surowce i przedmioty, które posłużą im następnie do wspólnego tworzenia trójwymiarowych konstrukcji w rzeczywistości rozszerzonej. Podczas gdy podstawowe rodzaje surowców mają być łatwo dostępne, zdobycie tych rzadszych będzie wymagało nieco więcej zachodu. W tym celu gracze będą musieli udawać się w określone miejsca, wypełniać zadania i walczyć z różnego rodzaju potworami znanymi z gry Minecraft.

Gra Minecraft Earth będzie dostępna do pobrania za darmo, jednak prawdopodobnie znajdziemy w niej także opcjonalne mikropłatności. Firma Microsoft nie ujawniła jeszcze jej oficjalnej daty premiery. Wiadomo już jednak, że latem tego roku rozpoczną się zamknięte testy wersji beta, do których można zapisać się na oficjalnej stronie internetowej gry.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 20 sierpnia 2019