Ładowanie indukcyjne ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ja zaliczam się zdecydowanie do tych pierwszych. O wiele wygodniej i łatwiej mi odłożyć telefon na biurku lub nocnym stoliku na odpowiednią matę lub stand, bez poszukiwania kabla Lightning. Pisałem już kilkukrotnie, że dzięki wygodnym ładowarkom indukcyjnym moje iPhone'y są niemal zawsze naładowane do pełna.

Ładowarek indukcyjnych jest oczywiście na rynku cała masa, dlatego liczy się nie tylko ich wydajność, ale i forma zapewniająca wygodę. W przypadku ładowarek indukcyjnych na biurko wybieram zwykle te w formie standów (statywów), dzięki którym telefon podczas ładowania znajduje się w pozycji bliskiej pionu. Najnowszym tego typu akcesorium w mojej kolekcji, które od jakiegoś czasu świetnie sprawdza się na moim biurku, jest JCPAL Wireless Fast Charge Stand.

Urządzenie ma ciekawą formę. Z okrągłej podstawy wysunięty jest pod kątem około 100 - 110 stopni zaokrąglony u góry blok, przypominający czarny monolit. To w nim umieszczony jest moduł ładowania indukcyjnego i to o niego opiera się smartfon właśnie podczas ładowania. Kąt zapewnia takie ułożenie smartfona, by można było z niego wygodnie korzystać podczas ładowania. Docenią tę ładowarkę użytkownicy iPhone'ów X, XS, XS Max i XR, bo dzięki takiemu ułożeniu smartfona nie trzeba się nad nim nachylać czy brać go do ręki, by odblokować go za pomocą Face ID. Na wspomnianym panelu znalazło się logo JCPAL i napis „Fast Charge”. Ładowarka wspiera bowiem szybkie ładowanie indukcyjne o mocy 10 W.

Całość wykonana jest z czarnego plastiku z gumową wyściółką w miejscu, w którym smartfon opiera się swoją podstawą. Gumowa obręcz na spodzie zapewnia też stabilność całego urządzenia.

Do niewątpliwych zalet tej konstrukcji, czy szerzej pionowych ładowarek indukcyjnych, należy to, iż zajmują zdecydowanie mniej miejsca na biurku, co w moim przypadku ma znaczenie, oraz że nie można źle ułożyć iPhone'a czy innego smartfona, tak by proces ładowania nie został zainicjowany. Na ładowarce indukcyjnej JCPAL nie da się po prostu ułożyć inaczej iPhone'a niż w taki sposób, który aktywuje proces ładowania. To ważne, bo często odkładam smartfona machinalnie. W przypadku ładowarek płaskich zdarzało mi się niemiło zdziwić, gdy po kilku godzinach okazywało się, że został on źle na nich umieszczony.

Jeśli szukacie wygodnej i ładnej ładowarki indukcyjnej na biurko, to JCPAL Wireless Fast Charge Stand jest rozwiązaniem godnym polecenia.

Ładowarkę można kupić w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 199 zł.

Grafiki: JCPAL

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 2/2019

Pobierz MyApple Magazyn nr 2/2019