Pierwsze iPhone'y wyposażone w moduły łączności 5G pojawią się dopiero w przyszłym roku. Na razie Apple zamierza korzystać z podzespołów oferowanych przez innych producentów.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiały się doniesienia dotyczące rzekomych prac Apple nad autorskim modułem 5G. Redaktorzy serwisu The Information twierdzą, że amerykański producent nie porzucił prac nad tym podzespołem, jednak nie należy spodziewać się, że zostanie on w najbliższym czasie zastosowany w iPhone'ach. Podobno realnym terminem końcowego wdrożenia jest 2025 rok.

W związku z tym w ciągu najbliższych kilku lat Apple będzie korzystało prawdopodobnie z modułów produkowanych przez Intela oraz Qualcomma. Dodatkowo warto zadać pytanie czy za na przykład pięć lat nie pojawi się już sieć 6G.

Warto pamiętać, że brak modemów 5G w tegorocznych iPhone'ach nie jest dla Apple dużym zmartwieniem, ponieważ i tak nie ma odpowiedniej infrastruktury, która by umożliwiała korzystanie z sieci 5G. Amerykański Verizon planuje do 2020 roku wdrożyć wsparcie dla tej sieci w 30 miastach w USA.

Źródło: Ubergizmo


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 20 sierpnia 2019