Technologia rozszerzonej rzeczywistości zagościła już w produktach Apple na dobre. Powszechniejące aplikacje do meblowania domu czy mierzenia przedmiotów pomagają nam w codziennym życiu. AR pozwala także przekraczać granice czasu i przestrzeni, zwiedzać miejsca, w których nigdy się nie znajdziemy.

Program Statue of Liberty zachwyca funkcjonalnością i jakością modelów 3D, które aplikacja prezentuje. Informacje o obiekcie i jego historię, sięgającą 1865 roku, można wyświetlić w trakcie oglądania zabytku. Przygotowano także podcast, w którym zawarto informacje z najważniejszych dla Statuy Wolności momentów historii.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się realnie odwiedzić Liberty Island przygotowana została interaktywna wycieczka z 35 punktami do zwiedzenia.

Aplikacja pozwala także odwiedzić miejsce, do którego turyści nie mają dostępu. Przeszło 100 lat temu, w 1916 roku zamknięto najwyższy taras, który mieści się w zniczu statuy. Dzięki aplikacji wszyscy chętni mogą teraz wirtualnie odwiedzić to miejsce i poznać widok Manhattanu z tej perspektywy. Statue of Liberty to także opcja by poznać wnętrze obiektu, jego wygląd z przeszłości czy też realne rozmiary. Umożliwia to opcja wirtualnego umieszczenia stopy statuy we własnej przestrzeni.

Program można za darmo pobrać ze sklepu AppStore. Jest dostępny w wersji na iPhone’y i iPady.

Źródło: 9To5Mac