Dość niespodziewanie Belkin wprowadził do sprzedaży power bank przeznaczony dla zegarka Apple Watch. BOOST↑CHARGE™ Power Bank 2K został zaakceptowany przez Apple i otrzymał certyfikat MFi (Made For Apple Watch).

Akcesorium kompatybilne jest ze wszystkimi generacjami Apple Watcha. Dzięki wbudowanego akumulatorowi o pojemności 2200 mAh potencjalny użytkownik może wydłużyć czas pracy zegarka do 63 godzin. Jest to niezwykle przydatne szczególnie przy krótkich wyjazdach. Power bank został wyposażony w diody LED, które pokazują poziom naładowania wbudowanego akumulatora oraz złącze microUSB służące do jego ładowania. Szkoda, że producent nie zdecydował się zastosować portu USB-C.

Urządzenie jest niezwykle poręczne. Jego waga to 70 gramów, a zewnętrzne wymiary to 17,25 mm x 41,95 mm x 79 mm.

Power bank został wyceniony na 60 dolarów amerykańskich. Należy wspomnieć, że jest on objęty gwarancją Belkin Connected Equipment do kwoty 2500 dolarów. Dzięki temu gdy zegarek podczas ładowania ulegnie uszkodzeniu, to firma go naprawi lub wymieni na nowy - oczywiście mowa o awarii spowodowanej wadliwym działaniem power banka.