Miesiąc temu deweloper Steve Troughton-Smith wspomniał na Twitterze o tym, że Apple planuje rozbić iTunes na osobne, mniejsze programy. Zamiast jednego wielkiego multimedialnego kombajnu w macOS 10.15 mają jego zdaniem pojawić się osobne programy Muzyka, Podcasty i aplikacja TV. Ta ostatnia została z resztą zapowiedziana przez Apple. Mówiło się też, że Muzyka ma być aplikacją uniwersalną, przeniesioną z iOS i opartą o platformę Marzipan. Najnowsze informacje mówią jednak o tym, że będzie ona oparta na kodzie iTunes.

Nowy program ma być napisany specjalnie dla Maca, w oparciu o kod iTunes. Ma też zawierać wszystkie znane z iTunes funkcje, jak choćby inteligentne listy odtwarzania, zaawansowane zarządzenie biblioteką, synchronizowanie utworów z iPodami i urządzeniami z iOS, a nawet odczyt płyt audio CD i wypalanie nośników CD-ROM z muzyką.

Można więc przypuszczać, że nowa aplikacja Muzyka dla macOS będzie po prostu kolejną wersją iTunes okrojoną ze wszelkich innych sklepów i funkcji nie związanych z muzyką. Guilherme Rambo z 9To5Mac wspomina także o tym, że aplikacja iTunes w obecnej formie będzie dostępna do pobrania z serwerów Apple, gdyby okazała się komuś potrzebna.

Źródło: 9To5Mac