Już za niespełna miesiąc podczas WWDC zostanie zaprezentowany iOS 13. Daniel Korpai postanowił zaproponować swoją wizję systemu operacyjnego przeznaczonego dla iPada. Tryb ciemny i Finder to jedne z ciekawszych elementów, jakie pojawiły się w projekcie.

Projektant Daniel Korpai w swojej wizualizacji chciał pokazać funkcje, których najbardziej brakuje użytkownikom tabletów od Apple. Koncepcja zaczna się od przedstawienia Findera dopasowanego do iPada. Z jego poziomu można by nie tylko zarządzać plikami na dysku, ale również zewnętrznymi nośnikami. Nieco przeprojektowany pasek boczny w razie potrzeby mógłby zostać ukryty.

Twórca konceptu zaproponował także nowe funkcje multitaskingu obejmujące aż trzy aplikacje na jednym ekranie. Wystarczyłoby przeciągnąć je z docka, aby zostały otwarte. Cały interfejs miałby opierać się na trybie ciemnym, który według plotek zadebiutuje już na najbliższym WWDC.

Trzeba przyznać, że Daniel Korpai wykonał kawał świetnej roboty i pokazał ile funkcji czeka na wprowadzenie przez Apple. Według niepotwierdzonych informacji już niebawem iPady Pro będą mogły wspierać myszki, które znacznie ułatwiłyby korzystanie z urządzenia.

Źródło: 9to5Mac


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.