To było chyba jedno z najdłużej wspieranych przez Apple urządzeń. iPad 2 po ośmiu latach od swojej premiery trafił wreszcie do lamusa, czyli został uznany przez Apple za urządzenie przestarzałe. Firma nie będzie więc świadczyć żadnego pogwarancyjnego wsparcia technicznego z wyłączeniem Turcji i Kalifornii.

Zwykle zakończenie wsparcia pogwarancyjnego dla danego produktu związane jest z kurczącymi się zasobami części zamiennych potrzebnych do jego naprawy.

iPad 2 pojawił się na rynku w marcu 2011 roku (11 marca w USA i 25 marca m.in. w Polsce). Urządzenie choć było następcą pierwszego iPada posiadało wyraźnie zmienioną konstrukcję. W środku znalazł się dwurdzeniowy procesor Apple A5, 512 MB pamięci RAM oraz odpowiednio 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie posiadało 9,7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768. Było też wyposażone w przednią (do rozmów FaceTime) i tylną kamerę (iPad pierwszej generacji ich nie posiadał). Nowszy procesor zapewnił mu też o wiele dłuższy cykl aktualizacji systemu niż było to w przypadku pierwszego modelu. Najwyższa wersja iOS dla niego dostępna to 9.3.5 (w przypadku iPada pierwszej generacji był to iOS 5.1), która wydana została pod koniec sierpnia 2016 roku.

iPad 2 nigdy do mnie nie trafił. Wymieniałem wtedy te urządzenia w cyklu dwu- lub trzyletnim. Po iPadzie pierwszej generacji zdecydowałem się dopiero na zakup iPada 3 z ekranem Retina.

Źródło: Apple

Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.