Projekt samochodu autonomicznego Apple przez ostatnie lata miał wiele wzlotów i upadków. Gdy wydawało się już, że pomysł został porzucony, firma rozpoczęła rozmowy z potencjalnymi poddostawcami.

Do nowych doniesień o projekcie Titan dotarł Reuters. Według informacji agencji, gigant z Cupertino prowadzi rozmowy z conajmniej czteroma firmami, które mogłyby wyprodukować specjalne czujniki odpowiedzialne za skanowanie przestrzeni.

Technologia, której Apple chciałoby używać w autonomicznych pojazdach to LIDAR (Light Detection and Ranging). Ta metoda ma bardzo ważną zaletę - zbierane przez czujniki informacje są bardzo szczegółowe, ale koszty produkcji takich detektorów są wielokrotnie wyższe niż koszty standardowych rozwiązań, używanych w już sprzedawanych pojazdach. Dodatkowo Apple wymaga od swoich poddostawców miniaturyzacji elementów i poprawy ich wytrzymałości, tak aby nadawały się do instalacji w komercyjnie sprzedawanych pojazdach. Według informacji Reutersa Apple zależy także na bardzo szerokim polu działania czujników, co może oznaczać, że ambicją firmy jest produkcja w pełni autonomicznego pojazdu, który nigdy nie wymaga obecności kierowcy.

Na razie nie wiadomo czy planem Tima Cooka jest samodzielna produkcja pojazdu pod własną marką, czy stworzenie produktu we współpracy z inną firmą.

Źródło: Reuters

Przypominamy też, że z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep MyApple przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: WesolychSwiat. Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.