Dzięki specjalnym aplikacjom, takim jak Duet Display, czy specjalnemu gadżetowi Luna Display, od dawna można korzystać z iPada jako z zewnętrznego monitora, podłączając go za pomocą kabla czy bezprzewodowo. Dziwne, że dotąd Apple nie wprowadził w systemie takiej możliwości. Jak donosi 9To5Mac, firma w końcu nad tym pracuje.

Natywne rozwiązanie, pozwalające na korzystanie z iPada jak z zewnętrznego monitora dla komputera Mac ma się pojawić w systemie macOS 10.15. Nie będzie to jednak do końca zwykłe rozszerzenie lub klonowanie przestrzeni roboczej. Rozwiązanie zwane Sidecar pozwoli na wysyłanie na iPada czy zewnętrzny monitor wybranej aplikacji w widoku pełnoekranowym. Dodatkowo użytkownicy iPadów Pro będą mogli korzystać w ramach Sidecar z rysika Apple Pencil.

Ja sam zwykle korzystam z iPada jako zewnętrznego monitora poza domem, choć wielkość ekranu iPada Air 2 nie specjalnie nadaje się do klonowania pełnego ekranu, nawet przy większym skalowaniu. Zdecydowanie za to nadaje się jako dodatkowy wyświetlacz dla wybranej aplikacji i zwykle w tym właśnie celu go podłączam do mojego MacBooka Pro.

Źródło: 9To5Mac

Przypominamy też, że z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep MyApple przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: WesolychSwiat. Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.