Ming-Chi Kuo opublikował dziś kolejny raport, według którego tegoroczne modele iPhone'ów będą mieć funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Za pomocą iPhone'a naładować będzie można między innymi etui do słuchawek AirPods.

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w lutym bieżącego roku. Kuo poinformował wtedy o tym, że nowe iPhone'y nie będą mieć portu USB-C, ale otrzymają za to wspomniane ładowanie zwrotne, bardziej pojemne baterie, ulepszone aparaty i antenę GPS.

Bezprzewodowe ładowanie zwrotne zastosowane, które zastosowane będzie w iPhone'ach ma być kompatybilne ze standardem QI co oznacza, że smartfony te ładować będą inne urządzenia wspierające ten standard. W praktyce oznacza to, że nowe iPhone'y naładują większość dostępnych na rynku urządzeń, które ładować można bezprzewodowo, a smartfon działać będzie jak ładowarka.

Według Kuo, dostawcami komponentów niezbędnych do wyposażenia nowych iPhone'ów w funkcję ładowania zwrotnego będą firmy Compeq oraz STMicro.

Źródło: MacRumors


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.