Na moim biurku poza MacBookiem Pro znajduje się wiele różnych urządzeń, z których korzystam na co dzień, a które co jakiś czas wymagają naładowania. Wspomnę tutaj choćby o dodatkowej klawiaturze, trackballu czy myszce Apple Magic Mouse, jest też kilka baterii do ładowania smartfonów, z których korzystam nie tylko na wyjazdach. Wszystko to wymaga odpowiedniego źródła ładowania, a rozwiązanie w postaci wielu ładowarek wpiętych do gniazdek elektrycznych nie jest ani wygodne, ani tym bardziej optymalne. Na rynku jest na szczęście wiele przejściówek czy też hubów pozwalających na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Większość z nich oferuje jednak tylko ładowanie wspomnianych już smartfonów czy też tabletów. Ja szukałem rozwiązania, które pozwoli mi na ładowanie nie tylko takich urządzeń, ale także mojego MacBooka Pro. Znalazłem je już kilka tygodni temu – to hub Freedy 80 W USB-PD Multi Quick Charging Adaptor.

Pod względem możliwości wyróżnia go spory zestaw portów. Są to bowiem aż cztery porty USB 3.0 pozwalające na szybkie ładowanie w standardzie Quick Charge oraz jeden port USB-C Power Delivery. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu mogę ładować mojego 15-calowego MacBooka Pro oraz inne urządzenia mobilne, które akurat wymagają podładowania baterii. Funkcja szybkiego ładowania przyda się zwłaszcza w przypadku smartfonów i tabletów, które wspierają ten standard. W przypadku Apple będą to iPhone'y 8, 8 Plus, X, XS, XS Max, XR, a także iPady Pro. Oczywiście nie muszą być to koniecznie urządzenia Apple. Szybkie ładowanie wspiera także wiele smartfonów i tabletów z systemem Android, zwłaszcza te urządzenia wiodących marek.

Freedy 80 W USB-PD Multi Quick Charging Adaptor posiada oczywiście wszystkie możliwe zabezpieczenia, by ładowanie odbywało się bezpiecznie zarówno dla użytkownika, jak i samych urządzeń podpiętych do tego huba.

Całość zamknięta jest w stylowej niewielkiej skrzynce z zaokrąglonymi bokami, którą można ustawić zarówno poziomo, jak i pionowo (w komplecie znajduje się składana podstawka). Wystarczy podłączyć ją do gniazdka sieci elektrycznej i cieszyć się szybkim ładowaniem wielu urządzeń. Tradycyjne ładowarki czy zasilacz do MacBooka lub innego komputera ładowanego przez złącze USB-C PD można schować do szuflady.

Freedy 80 W USB-PD Multi Quick Charging Adapter dostępny jest w wersji białej lub czarnej w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 379 zł.

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 1/2019

Pobierz MyApple Magazyn nr 1/2019