Wśród pogłosek dotyczących iOS 13, który Apple pewnie zaprezentuje podczas czerwcowej konferencji WWDC, jest ta, mówiąca o ciemnym trybie kolorystycznym. Czeka na niego wielu użytkowników. Przejście na ekrany OLED w części modeli iPhone'ów, a także wprowadzenie go w macOS Mojave pozwala mieć nadzieję, że faktycznie się on pojawi w systemie iOS. Na pytanie, jak mógłby on wyglądać próbowano odpowiedzieć już wielokrotnie za pomocą wizualizacji. Kolejna pojawiła się wczoraj w serwisie phoneArena.

Big 3d0b7873 e99d 43e0 b00c f4403db46f30

Warto zwrócić uwagę na ikony programów, które zmieniają się wraz ze zmianą trybu kolorystycznego. Nie jest to po prostu odwrócenie kolorów, ale ich dostosowanie do ogólnej kolorystyki interfejsu. Wymagać to będzie dostarczenia przez deweloperów dwóch różnych zestawów ikon, jasnej i ciemnej.

Osobiście czekam na ciemny tryb kolorystyczny w iOS. Korzystam z niego m.in. w takich aplikacjach jak Slack, Tweetbot, Twitter, Reeder, a także po zachodzie słońca na Macu (z automatycznym przełączaniem za pomocą programu NightOwl).

Źródło: phoneArena