Wśród pogłosek dotyczących iOS 13, który Apple pewnie zaprezentuje podczas czerwcowej konferencji WWDC, jest ta, mówiąca o ciemnym trybie kolorystycznym. Czeka na niego wielu użytkowników. Przejście na ekrany OLED w części modeli iPhone'ów, a także wprowadzenie go w macOS Mojave pozwala mieć nadzieję, że faktycznie się on pojawi w systemie iOS. Na pytanie, jak mógłby on wyglądać próbowano odpowiedzieć już wielokrotnie za pomocą wizualizacji. Kolejna pojawiła się wczoraj w serwisie phoneArena.

Warto zwrócić uwagę na ikony programów, które zmieniają się wraz ze zmianą trybu kolorystycznego. Nie jest to po prostu odwrócenie kolorów, ale ich dostosowanie do ogólnej kolorystyki interfejsu. Wymagać to będzie dostarczenia przez deweloperów dwóch różnych zestawów ikon, jasnej i ciemnej.

Osobiście czekam na ciemny tryb kolorystyczny w iOS. Korzystam z niego m.in. w takich aplikacjach jak Slack, Tweetbot, Twitter, Reeder, a także po zachodzie słońca na Macu (z automatycznym przełączaniem za pomocą programu NightOwl).

Źródło: phoneArena


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.