Wprowadzony w macOS Mojave ciemny tryb kolorystyczny, choć jeszcze moim zdaniem do końca niedopracowany i nie wspierany przez wszystkie programy, to jednak znacznie poprawia komfort pracy po zmroku. Apple zapomniało jednak o ważnej opcji, jaką jest możliwość jego automatycznej aktywacji. Ten brak uzupełnił Benjamin Kramser swoim niewielkim programem o nazwie NightOwl.

Aby przełączyć tryb kolorystyczny interfejsu w macOS Mojave użytkownik musi wejść w ustawienia, wybrać kartę ustawień ogólnych i dopiero tutaj kliknąć w ten, który chce aktywować. NIe jest to może specjalnie skomplikowane, ale mimo wszystko nie jest to rozwiązane w sposób przyjazny użytkownikowi. Co gorsza, rozpoczynając pracę przed zmrokiem i będąc na niej bardzo skupionym można po prostu zapomnieć o aktywacji ciemnego trybu, co skutkować może większym zmęczeniem nie tylko oczu. NightOwl jest na to rozwiązaniem.

Program zagnieżdża się w górnym pasku i pozwala nie tylko na szybki dostęp do wybranego trybu, ale także na jego automatyczne przełączanie. Użytkownik może ustawić godziny, w których nastąpi zmiana kolorów interfejsu, albo wybrać automatyczne przełączanie trybu o wchodzie i zachodzie słońca. W tym ostatnim przypadku aplikacja prosi o udostępnienie jej informacji o położeniu komputera, tak by mogła codziennie ustalić godzinę wchodu i zachodu słońca.

Program dostępny jest do pobrania za darmo ze strony nightowl.kramser.xyz.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019