Po niemal dwóch latach testów ruszyła już oficjalnie nowa usługa Mozilli o nazwie Firefox Send pozwalająca na wygodne dzielenie się plikami. Za jej pomocą będzie można udostępniać pliki w podobny sposób, jak w innych tego typu usługach, np. WeTransfer.

Big 5325217a 2dea 40fd a4dc fc0a2ebead97

Firefox Send oferuje pełne szyfrowanie udostępnianych plików zabezpieczonych hasłem, a także określenie możliwej ilości pobrań oraz czas, po którym zostaną one skasowane z serwera. Użytkownicy niezarejestrowani mogą jednorazowo udostępniać pliki o łącznej wielkości nie przekraczającej 1GB, z kolei po rejestracji limit ten jest zwiększony do 2,5 GB.

Firefox Send

Usługa działa w każdej przeglądarce (nie tylko w Firefoksie), a jej obsługa jest prosta. Wystarczy wybrać pliki do udostępnienia, a po ich załadowaniu określić liczbę pobrań (1, 2, 3, 4, 5, 20 , 50 lub 100) i czas (5 minut, 1 godzina, 1 dzień lub 7 dni), po którym zostaną one usunięte z serwera, ewentualnie ustawić hasło, jeśli plik lub pliki mają być zaszyfrowane i dostępne tylko dla określonej grupy odbiorców.

Mozilla pracuje także nad aplikacją mobilną, ale na razie tylko w wersji dla systemu Android.

Usługa Firefox Send dostępna jest pod adresem send.firefox.com.

Źródło: Mozilla