Serwis Slack, będący jednym z najlepszych na rynku i dostępnych w podstawowej wersji za darmo narzędzi komunikacyjnych dla zespołów, testuje swoją aplikację dla iOS z trybem ciemnym. Można ją pobrać za pośrednictwem TestFlight po wcześniejszym zapisaniu się do programu beta testów.

Slack wykorzystywany jest przez wiele firm czy zespołów wspólnie nad czymś pracujących do wewnętrznej komunikacji. Przez lata oferował on swój interfejs jedynie w wersji jasnej, co było udręką dla oczu podczas pracy w ciemności. Pojawiały się oczywiście modyfikacje (bo to w sumie aplikacja webowa), ale standardowo ciemny tryb kolorystyczny nie był dostępny. Teraz w końcu się to zmienia. Przynajmniej jeśli chodzi o aplikację dla iOS. Od kilku dni działa już program beta testów nowej aplikacji Slack dla iOS, w której dostępny jest ciemny tryb kolorystyczny.

Wystarczy aktywować go w ustawieniach programu i już można wygodnie korzystać z aplikacji po zmroku czy w ciemnościach, co zdecydowanie mniej męczy oczy. Nowy tryb kolorystyczny nie jest do końca czarny, ale utrzymany jest w ciemnych odcieniach szarości.

Osobiście czekam na to, aż ciemny tryb kolorystyczny pojawi się przede wszystkim w aplikacji Slack dla Maca i w wersji webowej tej usługi.

Do beta testów aplikacji Slack dla iOS można zapisać się tutaj.