Wraz ze zmianą Apple Watcha postanowiłem zaopatrzyć się w nowy, skórzany pasek do tego akcesorium. Wybór padł na produkt firmy UAG.

Pasek został wykonany z wysokiej jakości skóry i jest obszyty grubą nicią, dzięki czemu wygląda bardzo estetycznie i sprawia, że Apple Watch prezentuje się „szlachetniej”. Użytkownik ma do dyspozycji jedenaście dziurek, które umożliwiają zapięcie paska w odpowiednim miejscu, tak żeby zegarek nie latał na nadgarstku.

Na krótszym elemencie umieszczono dwie skórzane obręcze, w które można włożyć dłuższą część paska, żeby nie odstawała. Jedna z nich jest przyczepiona na stałe, natomiast drugą można przesuwać według uznania. Na zewnętrznej stronie widnieje nazwa firmy, a od wewnętrznej napis „genuine leather". Dodatkowo na jednej z obręcz znajduje się metalowy zatrzask.

Zastosowane adaptery są wysokiej jakości, zostały idealnie spasowane z zegarkiem, dzięki czemu nie ma żadnych luzów i nie trzeba obawiać się przypadkowego rozłączenia. Dostępne są one wyłącznie w kolorze czarnym.

Każde skórzane akcesorium najlepiej ocenić po upływie pewnego okresu. W tym przypadku, pasek był używany przez dwa miesiące, niemal codziennie. Po tym czasie nie widać śladów zużycia, które dyskwalifikowałyby produkt. Na początku pasek był sztywny i po założeniu zegarek odstawał trochę od ręki, jednak po pewnym czasie obie części zrobiły się bardziej elastyczne, dzięki czemu są teraz lepiej „przypasowane” do nadgarstka. Pasek jest bardzo miły w dotyku, wygodny, dobrze leży i ciągle pięknie pachnie prawdziwą skórką.

Akcesorium dostępne jest w dwóch kolorach - czarnym oraz ciemnobrązowy. Jeżeli szukacie skórzanego paska do swojego zegarka to warto zainteresować się ofertą duńskiej firmy (która chwali się, że jej produkty są ręcznie wykonane przez wykwalifikowanych rzemieślników). Jego wygląd jest uniwersalny dlatego pasuje zarówno do garnituru, stroju formalnego jak i do ubrań bardziej sportowych. Jego cena to 69,95 $.