Film „Aquaman” w wersji 4K pojawił się ostatnio na stronach z torrentami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej pochodzi on z biblioteki iTunes. Oznaczałoby to, że złamane zostały stosowane przez Apple zabezpieczenia plików zawierających filmy w rozdzielczości 4K.

W nazwie pliku ze wspomnianym filmem „Aquaman” znajduje się Web-DL, co sugeruje, że pochodzi on z usługi streamingowej takiej jak Netflix, iTunes czy Amazon. Pełna nazwa pliku Aquaman.2018.2160p.WEB-DL.DDP5.1.HDR.HEVC-MOMA wskazuje na to, że pobrany został on z iTunes. To pierwszy taki przypadek znany branżowym mediom.

Co więcej, plik pojawił się na stronach z torrentami, krótko po premierze „Aquamana” w iTunes. Warto również zauważyć, że film nie zadebiutował jeszcze w Netflixie i Amazonie.

Redaktorzy serwisu TorrentFreak studzą emocje. Twierdzą, że jest jeszcze za wcześnie by jednoznacznie określić pochodzenie pliku. Jego nazwa może być po prostu przekłamana.

Jeśli plik pochodzi z iTunes, to oznaczałoby to, że złamane zostały zabezpieczenia systemu tvOS, ponieważ filmy w 4K dostępne są tylko w Apple TV.

Źródło: MacRumors za TorrentFreak


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019