Pisaliśmy ostatnio na temat patentu firmy Apple, dotyczącego rozwiązań zapobiegających uszkodzeniu wyświetlaczy zginanych w warunkach temperatur „znacznie niższych od pokojowej”. Co ciekawe, w sieci pojawiają się kolejne pogłoski o tym, że Apple podejmuje także inne działania, które w przyszłości doprowadzić mogą do powstania iPhone'a wyposażonego w zginany ekran.

Jeden z dostawców Apple, firma Corning pracuje podobno nad rozwojem zginanego ekranu, w który wyposażone będą przyszłe modele iPhone'ów. Corning dostarcza do Apple panele Gorilla Glass, które od lat używane są w iPhone'ach i iPadach. Szklany panel chroniący ekran tych urządzeń ma grubość 0,1 milimetra i bez problemu wytrzymują ugięcie na głębokość 5 milimetrów.

Corning łączy doświadczenie zdobyte podczas prac nad Willow Glass - niezwykle elastycznym szkle o grubości 100 mikronów oraz rozwoju wspomnianego Gorilla Glass. Willow Glass nie może być wykorzystywane w smartfonach, ponieważ w procesie jego produkcji wykorzystywana jest sól, która powoduje korozje tranzystorów ekranowych.

Według Johna Bayne'a, przedstawiciela Corning, zginany ekran ma być gotowy w ciągu kilku najbliższych lat.

Źródło: MacRumors

Nagłówek: FoldableNews