Nadchodzi era składanych smartfonów. Dwaj liczący się na rynku gracze zaprezentowali ostatnio swoje propozycje wpisujące się w ten trend. Samsung pokazał smartfona Galaxy Fold, a urządzenie marki Huawei nazywa się Mate X. Urządzenia nie są pieśnią przyszłości, bo w sprzedaży maja pojawić się jeszcze w tym roku. Apple może pochwalić się jedynie patentem związanym z tego typu urządzeniem.

Firma z Cupertino zgłosiła do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych patent zatytułowany „urządzenia elektroniczne z elastycznymi wyświetlaczami”. Przeczytać w nim można, że że ​​zginanie wyświetlaczy w niskich temperaturach może powodować ich uszkodzenia. Patent opisuje metody zapobiegania takim sytuacjom.

Jednym z pomysłów jest zastosowanie „elementu grzewczego”, który ogrzewałby elastyczną część ekranu, ale na szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie magnetycznego mechanizmu zatrzaskowego, który uniemożliwiałby składanie i rozkładanie urządzenia w temperaturach „znacznie niższych od temperatury pokojowej”.

Przy okazji pojawiania się tego typu informacji pamiętać należy, że opracowanie jakiegoś rozwiązania w formie patentu nie jest równoznaczne z tym, że kiedykolwiek trafi ono do seryjnej produkcji.

Źródło: MacRumors