W piątek, 1 marca na terenie kampusu Apple Park odbyło się spotkanie dla inwestorów, podczas którego Tim Cook zdradził kilka szczegółów na temat najbliższych planów dotyczących produktów swojej firmy.

Jednym z celów firmy Apple jest obniżenie ceny kolejnych generacji MacBooka Air, który zaprezentowany został w ubiegłym roku.

Szef Apple nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących zegarka Apple Watch i słuchawek AirPods. Powiedział tylko, że firma planuje premiery wielu „fantastycznych produktów”. Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień słuchawki AirPods 2 charakteryzować się będą superszybkim ładowaniem bezprzewodowym. Ładowanie od 0 do 100% trwać ma tylko 15 minut. W branżowych mediach pojawiają się także plotki o autonomicznym samochodzie oraz o okularach wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Cook wspomniał też, że Apple jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu wyznaczonego w 2016 roku, dotyczącego podwojenia przychodów z tej gałęzi działalności do 25 miliardów dolarów w 2020 roku.

Poruszony został także temat monetyzacji danych zdrowotnych użytkowników urządzeń mobilnych. Tim Cook potępił praktykę zbierania danych dotyczących zdrowia użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych w celu uzyskania korzyści finansowych przez technologicznych gigantów. Jego zdaniem fakt, że Apple nie przechowuje i nie monetyzuje takich danych daje jego firmie przewagę w branży.

Źródło: MacRumors


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.