W zeszłym roku pojawiły się doniesienia, sugerujące, że Apple planuje wprowadzić swoją kartę kredytową. Pracę nad nią firma prowadzi z bankiem Goldman Sachs. Wstępne założenia sugerowały, że karta ma trafić do pierwszych klientów w 2019 roku.

Okazuje się, że karta może zostać zaprezentowana jeszcze wiosną i będzie sygnowana logo MasterCard. Ma być ona dostępna w aplikacji Wallet i będzie można z niej korzystać poprzez Apple Pay. Nie wiadomo czy będzie ona dostępna w formie fizycznej. Dodatkowo ma ona oferować klientom możliwość lepszego zarządzania saldem z poziomu iOS oraz zapewniać preferencyjne kredyty na zakup sprzętu Apple.

Z poziomu aplikacji systemowej użytkownicy będą mieli również podgląd punktów promocyjnych, które dostali za korzystanie z karty kredytowej. Punkty te będzie można wymieniać na przykład na karty podarunkowe do sklepów firmowych Apple, App Store oraz iTunes.

Klienci, którzy zdecydują się na kartę kredytową amerykańskiego giganta będą otrzymywali również cashback w wysokości 2 procent. Co ciekawe przy kupnie sprzętu Apple może on być wyższy. Karta ta ma zastąpić aktualnie obowiązującą kartę wydawaną przez bank Barclays.

Żródło: The Wall Street Journal


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.