Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych przyznał Apple patent opisujący interface serwisu streamingowego. Dokument sugeruje jakie funkcjonalności mogą finalnie znaleźć się w nowej usłudze.

Opublikowany 5 lutego dokument zawiera rysunki zdradzające prawdopodobny wygląd serwisu. Interface ma się opierać o zarządzanie z poziomu bocznego paska. W nim znajdą się odniesienia do najważniejszych funkcji - ulubionych produkcji, drzewa kategorii, Siri, ustawień czy ostatnio oglądanych pozycji. Jego elementy są zmienne, w zależności od miejsca, w którym znajduje się użytkownik.

VOD od Apple może być wyposażone w funkcje społecznościowe. Treści oglądane przez dodanych do znajomych będą wyświetlać się w formie listy w odrębnej zakładce. Propozycje prawdopodobnie będą prezentowane w czasie rzeczywistym.

Platforma Apple może także pełnić funkcję agregatora treści z płatnych subskrybcji, w pełni zarządzanych z poziomu własnego interface’u. Gdyby tak się stało, Apple mogłoby rozwiązać problem związany z dywersyfikacją źródeł treści. Mnogość serwisów i zarządzanie subskrypcjami dostarcza coraz większej liczby problemów, a wielu dostawców nie przykłada wagi do funkcjonalności i stabilności ich platformy.

VOD od Apple zadebiutuje najprawdopodobniej jeszcze tej wiosny.

Źródło: AppleInsider