Bill Stasior, który od 2012 roku kierował zespołem zajmującym się rozwojem Siri został usunięty z tego stanowiska, choć zdaniem The Information pozostaje wciąż w Apple. Jego obecna rola w tej firmie jest jednak nieznana. Stasior został zatrudniony w Apple jeszcze przez Scotta Forstalla. Wcześniej pracował w Amazon, gdzie zajmował się wyszukiwarką.

Usunięcie Stasiora ze stanowiska ma mieć związek ze zmianą strategii firmy dotyczącej rozwoju Siri. Zamiast skupiać się na niewielkich poprawkach wprowadzanych co roku, obecnie zespół ma pracować na długofalowym usprawnieniem wyszukiwania. Decyzję tę miał podjąć John Giannendrea jeden z wiceprezesów firmy odpowiedzialny za uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. Na razie znalazł on kandydata na kierownika zespołu pracującego nad Siri.

Zmiana na wspominanym stanowisku oznaczać może także odejście od wizji Siri Steve'a Jobsa i wspomnianego już Scotta Forstalla, którzy widzili wirtualnego asystenta nie jako prostą wyszukiwarkę głosową, ale rozbudowane narzędzie umożliwiające naturalną konwersację użytkownika z urządzeniem.

AppleInsider zwraca też uwagę, że po dojściu do Apple Johna Giannendrea z firmy i zespołu rozwijającego Siri odeszło kilka znaczących osób, w tym Tom Gruber - jeden z z ostatnich twórców Siri.

Źródło: AppleInsider


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 25 sierpnia 2019