W ostatnich dniach wiele mówiło się o luce w połączeniach grupowych FaceTime, pozwalającej na podsłuchiwanie, a nawet podglądanie, użytkownika, z którym chce się połączyć zanim on przyjmie połączenie. Wiele kontrowersji wzbudziła informacja o tym, że Apple wiedziało o niej już tydzień wcześniej zanim zareagowało wyłączając możliwość rozmów grupowych. Teraz firma przeprasza i zapowiada aktualizację z odpowiednią łatą.

List z przeprosinami do użytkowników wysłany został z Apple do serwisu MacRumors.

Naprawiliśmy błąd bezpieczeństwa w połączeniach grupowych FaceTime, który znajdował się na serwerach Apple i w przyszłym tygodniu wypuścimy aktualizację oprogramowania, która przywróci tę funkcję dla użytkowników. Dziękujemy rodzinie Thompsonów za zgłoszenie błędu. Przepraszamy serdecznie naszych klientów, którzy byli dotknięci tym problemem oraz tych, których niepokoił ten problem bezpieczeństwa. Kończąc proces naprawy chcemy jednocześnie podziękować wszystkim za cierpliwość.

Chcemy też zapewnić naszych klientów, że kiedy tylko nasz zespół inżynierów był w stanie zreplikować wspomniany błąd, natychmiast wyłączyli możliwość prowadzenia rozmów grupowych FaceTime i od razu zaczęli pracować nad jego rozwiązaniem. Zobowiązujemy się także do usprawnienia procesu odbierania i reagowania na raporty, tak by dotrzeć jak najszybciej się da do osób, które je zgłaszają. Bardzo poważnie podchodzimy też do kwestii bezpieczeństwa naszych produktów i dołożymy wszelkich starań, by nadal cieszyć się zaufaniem klientów.

Z przesłanego do MacRumors tekstu jasno wynika, że połączenia grupowe nie będą ponownie aktywowane w iOS 12.1.3 i starszych wersjach (12.1.2, 12.1). Będą one dostępne ponownie dopiero po aktualizacji systemu do wersji 12.1.4.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 25 sierpnia 2019