GoodReader to jedna z lepszych aplikacji dostępnych na iOS umożliwiająca otwieranie dokumentów w formacie PDF. Z okazji 10 rocznicy producent zdecydował się na wprowadzenie odświeżonego interfejsu, a także kilku istotnych zmian, które w szczególności ucieszą posiadaczy iPadów.

GoodReader kończy 10 lat i z tej okazji studio Good.iWare postanowiło zrobić użytkownikom prezent. Nowa aktualizacja jest największą, jaka do tej pory została wydana. Wyraźnej zmianie uległ interfejs, który jest prostszy i znacznie szybszy w porównaniu do poprzedniej wersji. Warto wspomnieć, że aplikacja wspiera nie tylko pliki w formacie PDF. GoodReader bez problemu poradzi sobie z formatem TXT, HTML, pakietem iWork, a także Microsoft Office.

Użytkownicy najnowszych iPadów Pro będą mogli wykorzystać pełnię możliwości rysika Apple Pencil 2. Podwójne kliknięcie pozwala na przełączenie pomiędzy narzędziami. Aby rozpocząć notowanie wystarczy dotknąć ekranu, a program przełączy się w odpowiedni tryb pracy.

Najważniejsze zmiany

  • przeprojektowany interfejs umożliwiający płynne przewijanie, powiększanie, a także przełączanie się pomiędzy stronami
  • nowy sposób odczytu dokumentów PDF. Przewijanie bez podziału na strony
  • nowy, zoptymalizowany podgląd zdjęć
  • tryb dzielonego ekranu dla iPadów. Użytkownik może otworzyć dwa dokumenty na jednym ekranie
  • ochrona haseł z szyfrowaniem AES-256
  • wsparcie dla Apple Pencil 2

Aktualizacja GoodReader jest darmowa dla wszystkich użytkowników. Koszt aplikacji dla nowych użytkowników to 27,99 zł.

Przyznam, że długo szukałem dobrego programu do otwierania rozmaitych dokumentów i muszę przyznać, że GoodReader nie ma sobie równych. Po najnowszej aktualizacji jest on jeszcze przyjemniejszy w użytkowaniu.

Źródło: 9to5Mac