Nowa aplikacja AirBuddy stworzona przez Guilherme'a Rambo umożliwia szybsze połączenie słuchawek AirPods z komputerem Mac, a także dostęp do informacji o aktualnym stanie baterii w specjalnie stworzonym widżecie w oknie powiadomień.

Guilherme Rambo jest brazylijskim deweloperem, który na co dzień pisze dla serwisu 9to5Mac. Stworzona przez niego aplikacja AirBuddy była wzorowana na interfejsie dla słuchawek AirPods dostępnym w systemie iOS na iPhone'ach i iPadach.

Narzędzie wystarczy pobrać ze strony i zainstalować na komputerze. Co ciekawe aplikacja współpracuje nie tylko ze słuchawkami AirPods, ale również ze słuchawkami Beats Studio 3 Wireless, które mają wbudowany czip W1.

Guilherme Rambo stworzył również widżet dostępny w centrum powiadomień. Na pasku można zobaczyć informacje o stanie baterii słuchawek, etui, a także MacBooka.

Sam proces konfiguracji z Apple AirPods jest bardzo prosty. Interfejs łudząco podobny do tego znanego z systemu iOS dodatkowo zawiera przycisk połącz. Wystarczy go nacisnąć, a po kilku chwilach słuchawki będą sparowane z komputerem.

Do działania aplikacji należy mieć zainstalowanego macOS Mojave 10.14, a także posiadać Bluetooth LE

Koszt aplikacji AirBuddy to minimum 5 dolarów. Każdy, kto chce wesprzeć dewelopera może wpisać inną kwotę i przeznaczyć na jego konto.

Źródło: 9to5Mac