Nowa aplikacja AirBuddy stworzona przez Guilherme'a Rambo umożliwia szybsze połączenie słuchawek AirPods z komputerem Mac, a także dostęp do informacji o aktualnym stanie baterii w specjalnie stworzonym widżecie w oknie powiadomień.

Big 4f0df9fb eee9 4ba1 af2f 6eb8dbb8b87c

Guilherme Rambo jest brazylijskim deweloperem, który na co dzień pisze dla serwisu 9to5Mac. Stworzona przez niego aplikacja AirBuddy była wzorowana na interfejsie dla słuchawek AirPods dostępnym w systemie iOS na iPhone'ach i iPadach.

Narzędzie wystarczy pobrać ze strony i zainstalować na komputerze. Co ciekawe aplikacja współpracuje nie tylko ze słuchawkami AirPods, ale również ze słuchawkami Beats Studio 3 Wireless, które mają wbudowany czip W1.

Guilherme Rambo stworzył również widżet dostępny w centrum powiadomień. Na pasku można zobaczyć informacje o stanie baterii słuchawek, etui, a także MacBooka.

Sam proces konfiguracji z Apple AirPods jest bardzo prosty. Interfejs łudząco podobny do tego znanego z systemu iOS dodatkowo zawiera przycisk połącz. Wystarczy go nacisnąć, a po kilku chwilach słuchawki będą sparowane z komputerem.

Do działania aplikacji należy mieć zainstalowanego macOS Mojave 10.14, a także posiadać Bluetooth LE

Koszt aplikacji AirBuddy to minimum 5 dolarów. Każdy, kto chce wesprzeć dewelopera może wpisać inną kwotę i przeznaczyć na jego konto.

Źródło: 9to5Mac