Dzięki swojej ogromnej przepustowości Thunderbolt 3 staje się powoli nowym standardem. Obecnie wszystkie najnowsze produkty Apple (oprócz urządzeń z iOS) są wyposażone w tego typu porty. Jednak bardzo często producenci peryferiów nadal wykorzystują ten stary port, co sprawia problemy użytkownikom najnowszych urządzeń z Cupertino - sięgają wtedy po różnego rodzaju hub'y. Niestety większość z tych urządzeń nie działa stabilnie i prawidłowo, a w szczególności problemem stają się monitory 4K i 5K. Rozwiązanie tych oraz jeszcze innych problemów znalazła firma CalDigit, która w swojej ofercie posiada specjalną stację Thunderbolt 3.

O produkcie

Na stronie producenta możemy przeczytać, że jest to najbardziej wydajna stacja Thunderbolt 3 na rynku. Nie są to zwykłe przechwałki - jeśli przejrzymy dokładnie internet, według wielu niezależnych testów tak właśnie jest. CalDigit TS3 Plus to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników komputerów Mac, którzy potrzebują podłączyć wiele urządzeń do swoich laptopów, takich jak czytniki kart SD, dyski twarde USB, monitory, cyfrowe urządzenia audio lub inne komponenty Thunderbolt 3 - generalnie jeden pojedynczy port Thunderbolt 3 z laptopa rozszerza się do 15 różnych portów - imponujące.

Mamy 7 portów USB (w tym dwa USB-C), jeden Thunderbolt 3, Port LAN, Czytnik kart SD, gniazdo DisplayPort, Wyjście optyczne audio (S/PDIF) oraz analogowe wyjście i wejście audio (stereo). Oprócz tego, stacja TS3 Plus jest naszym zasilaczem / ładowarką, która dostarcza nam do 85W mocy zasilania. Wykorzystując możliwości TS3 Plus, możemy spokojnie podłączyć dwa monitory 4K lub jeden 5K - wszystko działa bez najmniejszych problemów.

Osobiście produkt ten jest dla mnie swoistym zbawieniem, ponieważ na codzień sporo pracuję z dźwiękiem i mam podłączone bardzo wiele urządzeń wykorzystujących porty USB, protokoły MIDI, które generalnie nie lubią wszelkich hub'ów z uwagi na latencję. Urządzenie nie sprawia kompletnie żadnych problemów, wszystko działa niesamowicie stabilnie - tak, jakby było podpięte do osobnych portów w komputerze.

Warto wspomnieć, że w zestawie oprócz dedykowanego zasilacza otrzymujemy wysokiej jakości, certyfikowany przewód Thunderbolt 3, o długości 0,7 metra.

Wzornictwo

CalDigit TS3 Plus jest wykonany z aluminium - bardzo solidnie. Dostępny jest w dwóch odcieniach - Silver oraz Space Grey. Stylistycznie urządzenia nawiązują do produktów Apple, co sprawia, że chętnie stawiamy je obok. Marka dba o detale, wszystkie elementy są bardzo precyzyjnie wykonane. Stacja może stać pionowo, lub leżeć w poziomie - do tej drugiej opcji dołączono w zestawie specjalne gumki, które sprawiają, że urządzenie nie będzie się przesuwać po powierzchni.

Podsumowanie

CalDigit TS3 Plus to konkretne, solidne narzędzie i można powiedzieć produkt premium w swojej klasie. Nie jest najtańszy ale jest po prostu niezawodny.

Cena: 409,99 Euro, a obecnie w promocji urządzenie można na być za 304,99 Euro

Więcej infromacji na stronie producenta: www.caldigit.com