Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CIRP (Consumer Intelligence Research Partners), iPhone XR to najlepiej sprzedający się smartfon Apple w Stanach Zjednoczonych w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Warto podkreślić, że osiągnięciu takiego wyniku nie przeszkodził fakt, iż sprzedaż XR'a rozpoczęła się później niż dwóch pozostałych ubiegłorocznych modeli.

39% wszystkich sprzedanych w tym okresie iPhone'ów stanowił właśnie model XR. XS i XS Max łącznie osiągnęły wynik na poziomie 26%.

Udział wszystkich nowych modeli w sprzedaży smartfonów Apple wyniósł w tym okresie 65%. Dla porównania w 2017 roku, tym samym okresie sprzedaż trzech najnowszych ówcześnie iPhone'ów stanowiła 61% popytu na smartfony Apple.

iPhone XR

Według danych CIRP, XR uzyskał najlepszy udział w ogólnej sprzedaży tych urządzeń od czasu premiery iPhone'a 7.

W badanym okresie większą popularnością cieszyły się modele ze zwiększoną pamięcią wewnętrzną. W 2017 roku klienci częściej wybierali urządzenia z podstawową wielkością pamięci.

iPhone XR

Według analityków CIRP średnia cena iPhone'a przekroczyła w tym kwartale 800 dolarów.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019