Stacja CNBC dotarła do interesujących informacji dotyczących tajnego projektu motoryzacyjnego Apple czyli „Project Titan”. Koncern z Cupertino zdecydował się na dużą restrukturyzację tego działu, w wyniku której jego załoga zostanie zmniejszona o około 200 ludzi. Rzecznik firmy potwierdził te informacje, choć tradycyjnie dla Apple oszczędna w szczegóły wypowiedź nie wyjaśniła czy zmiany oznaczają tylko przesunięciami czy także zwolnienia pracowników.

Zmiany które dotykają „Project Titan” mogą mieć dwojakie źródła. Pierwsze, „wewnętrzne”, może mieć związek z powrotem z Tesli Douga Fielda, który objął (wraz z Bobem Mansfieldem) dowodzenie nad samochodowym projektem i układa go po swojemu.

Drugim powodem może być, niedawno ogłoszona, zmiana strategii w zatrudnianiu pracowników czyli krótko mówiąc ograniczenie nowych przyjęć. W połączeniu z rosnącym naciskiem Tima Cook na rozwój funkcji zdrowotnych, mogło to wymusić przesunięcie pracowników z działów mniej priorytetowych do tych których produkty mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Poniżej oświadczenie udostępnione przez Apple dla CNBC:

Mamy w Apple niesamowicie utalentowany zespół pracujący nad autonomicznymi systemami i związanymi z tym technologiami. Ponieważ zespół koncentruje się na kilku kluczowych obszarach w 2019 roku, niektóre grupy są przenoszone do projektów w innych częściach firmy, gdzie będą wspierać uczenie maszynowe i inne inicjatywy.

Ciągle wierzymy, w ogromne możliwości autonomicznych systemów, że Apple ma unikalne możliwości ich rozwoju i że jest to najbardziej ambitny projekt uczenia maszynowego w historii.

Źródło: CNBC, 9to5Mac


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.