Stacja CNBC dotarła do interesujących informacji dotyczących tajnego projektu motoryzacyjnego Apple czyli „Project Titan”. Koncern z Cupertino zdecydował się na dużą restrukturyzację tego działu, w wyniku której jego załoga zostanie zmniejszona o około 200 ludzi. Rzecznik firmy potwierdził te informacje, choć tradycyjnie dla Apple oszczędna w szczegóły wypowiedź nie wyjaśniła czy zmiany oznaczają tylko przesunięciami czy także zwolnienia pracowników.

Zmiany które dotykają „Project Titan” mogą mieć dwojakie źródła. Pierwsze, „wewnętrzne”, może mieć związek z powrotem z Tesli Douga Fielda, który objął (wraz z Bobem Mansfieldem) dowodzenie nad samochodowym projektem i układa go po swojemu.

Drugim powodem może być, niedawno ogłoszona, zmiana strategii w zatrudnianiu pracowników czyli krótko mówiąc ograniczenie nowych przyjęć. W połączeniu z rosnącym naciskiem Tima Cook na rozwój funkcji zdrowotnych, mogło to wymusić przesunięcie pracowników z działów mniej priorytetowych do tych których produkty mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Poniżej oświadczenie udostępnione przez Apple dla CNBC:

Mamy w Apple niesamowicie utalentowany zespół pracujący nad autonomicznymi systemami i związanymi z tym technologiami. Ponieważ zespół koncentruje się na kilku kluczowych obszarach w 2019 roku, niektóre grupy są przenoszone do projektów w innych częściach firmy, gdzie będą wspierać uczenie maszynowe i inne inicjatywy.

Ciągle wierzymy, w ogromne możliwości autonomicznych systemów, że Apple ma unikalne możliwości ich rozwoju i że jest to najbardziej ambitny projekt uczenia maszynowego w historii.

Źródło: CNBC, 9to5Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019