Stacja CNBC dotarła do interesujących informacji dotyczących tajnego projektu motoryzacyjnego Apple czyli „Project Titan”. Koncern z Cupertino zdecydował się na dużą restrukturyzację tego działu, w wyniku której jego załoga zostanie zmniejszona o około 200 ludzi. Rzecznik firmy potwierdził te informacje, choć tradycyjnie dla Apple oszczędna w szczegóły wypowiedź nie wyjaśniła czy zmiany oznaczają tylko przesunięciami czy także zwolnienia pracowników.

Big f9a31671 e8fc 4b67 8b14 1ff4aeb12e95

Zmiany które dotykają „Project Titan” mogą mieć dwojakie źródła. Pierwsze, „wewnętrzne”, może mieć związek z powrotem z Tesli Douga Fielda, który objął (wraz z Bobem Mansfieldem) dowodzenie nad samochodowym projektem i układa go po swojemu.

Drugim powodem może być, niedawno ogłoszona, zmiana strategii w zatrudnianiu pracowników czyli krótko mówiąc ograniczenie nowych przyjęć. W połączeniu z rosnącym naciskiem Tima Cook na rozwój funkcji zdrowotnych, mogło to wymusić przesunięcie pracowników z działów mniej priorytetowych do tych których produkty mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Poniżej oświadczenie udostępnione przez Apple dla CNBC:

Mamy w Apple niesamowicie utalentowany zespół pracujący nad autonomicznymi systemami i związanymi z tym technologiami. Ponieważ zespół koncentruje się na kilku kluczowych obszarach w 2019 roku, niektóre grupy są przenoszone do projektów w innych częściach firmy, gdzie będą wspierać uczenie maszynowe i inne inicjatywy.

Ciągle wierzymy, w ogromne możliwości autonomicznych systemów, że Apple ma unikalne możliwości ich rozwoju i że jest to najbardziej ambitny projekt uczenia maszynowego w historii.

Źródło: CNBC, 9to5Mac