W 2013 roku w App Store pojawiła się aplikacja Traktor DJ, będąca mocno uproszczoną i zmodyfikowaną wersją popularnego DJ-skiego programu Traktor Pro 2, przystosowaną do obsługi za pomocą ekranów dotykowych. Mimo iż zapowiadała się ona całkiem obiecująco i oferowała kilka ciekawych rozwiązań, to jednak bardzo rzadkie aktualizacje sprawiły, że przegrała ona walkę o popularność z prężniej rozwijającymi się konkurentami, takimi jak chociażby djay. Teraz jednak odpowiedzialna za nią firma Native Instruments zdecydowała się odświeżyć ten nieco zapomniany już produkt, zapowiadając oficjalnie Traktor DJ 2.

Traktor DJ 2 będzie stosunkowo prostą aplikacją DJ-ską, oferującą użytkownikom podstawowy zestaw narzędzi potrzebnych do miksowania muzyki: dwa wirtualne odtwarzacze i mikser, bibliotekę do zarządzania utworami zapisanymi w pamięci naszego urządzenia (aplikacja będzie też oferować opcjonalną integrację z usługą SoundCloud Go+) oraz różnego rodzaju efekty i dodatkowe funkcje ułatwiające miksowanie (Sync, Hot Cue, Loop, Flux, Slicer etc.). Mimo iż druga edycja zapożyczy kilka elementów od swojego poprzednika, będzie to jednak zupełnie nowa aplikacja, przeprojektowana i napisana od zera. Najważniejszą zmianą w stosunku do starszej wersji będzie multiplatformowość. Podczas gdy oryginalny Traktor DJ był dostępny tylko dla iOS i projektowany od podstaw z myślą o sterowaniu dotykiem, jego następca trafi również na urządzenia z macOS i Windows. W związku z tym znajdziemy w nim dwa różne tryby działania interfejsu - jeden przystosowany do obsługi dotykiem (co może się przydać nie tylko użytkownikom iOS, ale też niektórych urządzeń z Windowsem), przypominający z grubsza interfejs pierwszego Traktor DJ, oraz drugi, bliższy interfejsowi programu Traktor Pro 3, który sprawdzi się najlepiej gdy zechcemy sterować aplikacją za pomocą sprzętowego kontrolera. Na liście kompatybilnych urządzeń znajdziemy Traktor Kontrol S2 Mk3 oraz Traktor Kontrol Z1. Aplikacja będzie też mogła współpracować z Traktor Audio 2 lub dowolnym innym kompatybilnym interfejsem audio.

Traktor DJ 2 trafi do sprzedaży wiosną. Native Instruments nie ujawniło jeszcze oficjalnie ceny aplikacji, jednak plotki sugerują, że wyniesie ona około 49 USD (nie wiadomo jednak, czy tyczy się to wszystkich wersji). Posiadacze kontrolera Traktor Kontrol S2 Mk3 mają ją jednak otrzymać za darmo (chociaż w tym wypadku także nie wiadomo, czy chodzi o wersję dla macOS/Windows, iOS czy też obie). Warto też mieć na uwadze, że wersja dla iOS będzie początkowo dostępna tylko dla iPada. Jak na razie nie wiadomo kiedy (jeśli w ogóle) firma Native Instruments zdecyduje się przystosować ją również do mniejszych ekranów iPhone'ów.

Więcej informacji na temat aplikacji Traktor DJ 2 znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.