Według raportu opublikowanego przez The Wall Street Journal Apple w 2020 roku zastosuje ekrany OLED do wszystkich nowych modeli smartfonów.

The Wall Street Journal już na początku miesiąca opublikował informacje, że nowe iPhone'y w 2020 roku mogą mieć wyłącznie ekrany OLED. Firma Japan Display, która aktualnie dostarcza wyświetlacze LCD do telefonów Apple podobno szuka dofinansowania u inwestorów. W ten sposób dziennikarze sugerują, że firma chce w ten sposób zabezpieczyć się przed utratą ważnego dostawcy, jakim jest Cupertino. Ponad połowa przychodów Japan Display pod koniec marca 2018 roku pochodziła właśnie od Apple.

Słaba sprzedaż iPhone'a XR nie wpływa na całą sytuację dobrze. Wiele źródeł podawało informacje, że Apple zdecydowało się zmniejszyć produkcję iPhone'a i dodatkowo obniżyć jego cenę w Chinach.

Na pewno smartfony dostarczane z wyświetlaczami OLED firmy LG mogłyby cieszyć się większym zainteresowaniem. Gdyby Tim Cook zdecydował się zastosować tą technologię w budżetowych modelach nie zwiększając przy tym drastycznie ceny, to sprzedaż telefonów na pewno by wzrosła. Patrząc jednak na politykę firmy w ostatnich miesiącach ciężko uwierzyć w tak optymistyczny scenariusz.

Źródło: MacRumors