Jak donosi serwis Cashless klienci banku BGŻ BNP Paribas w IV kwartale 2018 roku chętniej korzystali z płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Apple Pay. Z danych wynika również, że posiadacze urządzeń Apple wydawali więcej pieniędzy niż użytkownicy Google Pay.

Big 45895ada 53cf 4478 99d9 5db54e91e7e6

Bank BGŻ BNP Paribas przekazał kilka ciekawych informacji portalowi Cashless. Z najnowszych statystyk wynika, że w IV kwartale 2018 roku 58 proc. użytkowników dokonywało płatności za pośrednictwem Apple Pay. Pozostałe 42 proc. to posiadacze telefonów z systemem Android.

Aż 62 proc. wszystkich transakcji mobilnych została dokonana przy użyciu Apple Pay. Cashless donosi, że średnia kwota transakcji wykonanej za pomocą urządzeń amerykańskiego producenta wynosiła 74 złote. W przypadku urządzeń korzystających z Google Pay, ta kwota była mniejsza o 22 złote.

W III kwartale 2018 roku BGŻ BNP Paribas miał 51 proc. użytkowników korzystających z Apple Pay. Ponad połowa wykonanych transakcji była dokonywana na kwotę około 54 złotych. Za pomocą Google Pay wydawano około 39 złotych.

Jak widać osób korzystających z płatności mobilnych przybywa, przynajmniej w banku BGŻ BNP Paribas. Niestety, ale inne banki wciąż nie chcą zdradzać szczegółowych informacji na temat płatności mobilnych.

Źródło: Cashless