Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, 18 stycznia smart głośnik Apple trafi do sprzedaży w Chińskiej Republice Ludowej oraz w należącym do tego państwa specjalnym rejonie administracuyjnym Hongkongu. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - białej oraz gwiezdnej szarości.

Sprzęt został wyceniony na 2799 juanów chińskich (około 407 dolarów amerykańskich). Warto zaznaczyć, że cena tego głośnika w Chinach będzie o 17% wyższa niż w Stanach Zjednoczonych. Natomiast ubezpiecznie AppleCare+ będzie kosztowało 328 juanów.

Wprowadzenie do sprzedaży HomePoda w kolejnym kraju, może zwiększyć poziom zainteresowania wśród klientów tym urządzeniem oraz podnieść jego sprzedaż.

Należy zwrócić uwagę, że głośniki Amazon z serii Echo nie są dostępne w Państwie Środka, co może stawiać w lepszej pozycji Apple, dzięki czemu firma może spróbować zgarnąć sporą część tego rynku.

Aktualnie HomePod dostępny jest oficjalnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz w Hiszpanii.

Źródło: Apple


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple