Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że Apple może pracować nad rozwiązaniem, które umożliwi zastosowanie notcha, charakteryzującego się mniejszymi rozmiarami. Dzięki temu ekran urządzenia miałby większy obszar roboczy. Podobno takie smartfony miałyby się pojawić już w tym roku.

Okazuje się, że jeden z dostawców firmy zaprezentował nowe czujniki, które mogłyby w tym pomóc. Austriacka firma AMS ogłosiła, że opracowała nowe czujniki światła i podczerwieni, które mogą zostać zamontowane za wyświetlaczem OLED. Przedstawiciele firmy twierdzą, że ich nowa technologia może doprowadzić do całkowitego wyeliminowania notcha.

Zdaniem Reutersa AMS dostarcza sensory, które są montowane w iPhonie XR, XS oraz modelu XS Max. Natomiast analitycy uważają, że firma dostarcza nawet 45% wszystkich optycznych sensorów, mimo, że nie ukazuje Apple jako swojego klienta.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019