Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w grudniu 2018 roku.

Bendy and the Ink Machine

Bendy and the Ink Machine to pierwszoosobowy survival horror, który swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim specyficznemu klimatowi i oprawie wizualnej. Gra nawiązuje do animowanych bajek dla dzieci z lat trzydziestych ubiegłego wieku, przekształcając je jednak w koszmarny sposób. Jej głównym bohaterem jest były animator, który na zaproszenie dawnego szefa postanawia odwiedzić studio, w którym niegdyś pracował. Na miejscu okazuje się jednak, że pod jego nieobecność doszło tam do dziwnych wydarzeń, w wyniku których zmieniło się ono w śmiertelną pułapkę, z której będziemy musieli się wydostać.

Pobierz Bendy and the Ink Machine

Tropico

Tropico to seria komputerowych gier strategicznych, w których wcielamy się w dyktatora rządzącego fikcyjnym państwem na Karaibach. Do zadań stawianych przed graczem należy w nich m.in. dbanie o rozwój gospodarczy kraju, zadowolenie mieszkańców (a zwłaszcza różnych frakcji formujących się w obrębie naszego państwa) oraz stosunki dyplomatyczne z obcymi mocarstwami. Mimo iż jej najnowsza odsłona, dostępna jak na razie wyłącznie na iPadach (choć twórcy zapowiedzieli już także wersję dla iPhone'a), ma taki sam tytuł jak część pierwsza, to jednak nie jest to remake, lecz nowa gra zaprojektowana od podstaw z myślą o iOS (choć czerpiąca pełnymi garściami z poprzednich odsłon serii, a zwłaszcza popularnej „trójki").

Pobierz Tropico

Rebel Inc.

Studio Ndemic zasłynęło swego czasu strategiczną grą Plague Inc., w której zadaniem gracza było stworzenie choroby zdolnej doszczętnie zniszczyć ludzkość. Ich nowa produkcja stawia przed nami wyzwania o nieco mniejszej skali, co nie oznacza jednak, że są one prostsze czy mniej interesujące. W Rebel Inc. naszym zadaniem jest przywrócenie ładu w kraju, w którym właśnie zakończyła się wojna. Z jednej strony musimy więc starać się zyskać przychylność cywilów, dbając o ich potrzeby i stopniowo poprawiając ich warunki życia, z drugiej zaś bronić się przed rebeliantami chcącymi przejąć władzę w zdestabilizowanym państwie.

Pobierz Rebel Inc.

7 Billion Humans

7 Billion Humans przenosi nas do świata, w którym maszyny przejęły władzę nad Ziemią i przekształciły całą jej populację w coś w rodzaju żywego komputera. Naszym zadaniem jest pisanie programów dla tego nietypowego urządzenia, wykorzystując w tym celu gotowe „klocki", z których budujemy kolejne fragmenty kodu. Gra oferuje ponad 60 różnych poziomów o stale rosnącym stopniu trudności. Podczas gdy pierwsze zadania służą głównie do nauki podstaw mechaniki rozgrywki (dzięki czemu z grą mogą się zmierzyć także osoby nie mające zielonego pojęcia o programowaniu), dalsze poziomy mogą już stanowić wyzwanie nawet dla doświadczonych programistów (gra oferuje jednak opcjonalne podpowiedzi i ułatwienia, dzięki czemu możemy kontynuować rozgrywkę nawet gd jakieś zadanie przerośnie nasze możliwości).

Pobierz 7 Billion Humans

Gone Home

Tak zwane „Symulatory chodzenia" to dość specyficzny, niszowy podgatunek przygodówek, w których rola gracza sprowadza się zwykle do eksplorowania kolejnych lokacji. Gone Home, wydana pierwotnie w 2013 roku, była jedną z pierwszych gier tego typu, której udało się przebić do szerszego grona odbiorców, zdobywając przy tym wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Akcja gry toczy się w latach 90 ubiegłego wieku, a jej bohaterką jest młoda dziewczyna, która wraca do rodzinnego domu po roku spędzonym za granicą. Nie zastaje w nim jednak żadnego z domowników. Przeszukując kolejne opuszczone pomieszczenia stopniowo odkrywamy kolejne sekrety skrywane przez jej rodzinę.

Pobierz Gone Home

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w grudniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.