Jakiś czas temu w sieci pojawiły się zrzuty ekranu z listą języków, które ma obsługiwać asystent Google, wśród których znalazł się język polski.

Aktualnie jedynie wybrane osoby mogą testować asystenta Google w języku polskim, jednak niedługo sytuacja może ulec zmianie i będzie on dostępny dla wszystkich. Polski oddział Google'a rozesłał zaproszenia na styczniową imprezę, która odbędzie się w Warszawie, podczas której zostanie prawdopodobnie poruszony temat kompatybilności Google Assistant z językiem polskim. Sugeruje to również grafika, która pojawiła się na wspomnianych wyżej zaproszeniach.

Asystent Google w języku polskim

Jeżeli informacje te się potwierdzą, to Google stanie przed szansą pozyskania nowych klientów w Polsce. Dodatkowo należy pamiętać, że asystent ten jest dostępny w wielu sprzętach takich jak smart głośniki, lodówki, pralki, słuchawki oraz klimatyzatory.

Natomiast od pewnego czasu asystenta Google można aktywować głosowo poprzez Siri.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019