W testach popularnego serwisu DxOMark iPhone XR uzyskał wynik 101 punktów zostając tym samym najlepszym telefonem fotograficznym z pojedynczym aparatem.

DxOMark tym razem postanowiło prześwietlić 12-megapikselowy pojedynczy aparat iPhone'a XR. Urządzenie było testowane w różnych warunkach oświetleniowych. Wyniki potwierdziły to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Nowy telefon korzysta z niemal identycznych algorytmów, co iPhone XS i iPhone XS Max. W efekcie ekspozycja jest znakomita niezależnie od warunków oświetleniowych. Testerzy docenili również szeroki kontrast dynamiczny oraz duży poziom szczegółowości.

Brak drugiego obiektywu jest widoczny przy wykonywaniu zdjęć przy średnim, jak i dużym przybliżeniu. DxOMark twierdzi, że fotografie mają zbyt mało detali. Do minusów zaliczono także mało realistyczne rozmycie w trybie bokeh. Mimo to iPhone XR został oceniony lepiej niż Google Pixel 2, który uważany jest za jeden z najlepszych smartfonów z jednym aparatem. Wynik 101 punktów w rankingu DxOMark daje "budżetowemu" telefonowi Apple siódme miejsce. Pełny test aparatu możecie przeczytać na stronie DxOMark.

Źródło: DxOMark