Firma Epic Games, znana m.in. za sprawą popularnej gry sieciowej Fortnite i silnika Unreal Engine, ogłosiła wczoraj, iż zamierza otworzyć nowy cyfrowy sklep z grami - Epic Games Store.

Cechą wyróżniającą Epic Games Store na tle konkurencyjnych sklepów, takich jak Steam, GOG czy Mac App Store, mają być lepsze warunki współpracy dla deweloperów. Tyczy się to przede wszystkim niskiej prowizji pobieranej przez Epic Games od każdego zakupu, która będzie wynosić zaledwie 12% (Apple i Valve pobierają w swoich sklepach 30% od każdego zakupu, co spotkało się już wcześniej z krytyką ze strony Tima Sweeneya, założyciela Epic Games).

Deweloperzy będą mieli też pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób ich gry prezentowane są w sklepie, a także będą mogli publikować za jego pośrednictwem różnego rodzaju informacje i ogłoszenia (np. zapowiedzi nowych gier, dodatków i aktualizacji) oraz rozsyłać newslettery. Nie będą oni mogli jednak reklamować swoich produktów bezpośrednio w sklepie oraz sztucznie podbijać pozycji swoich gier płatnymi reklamami w wynikach wyszukiwania (kolejna rzecz, za którą Sweeney krytykował App Store). Epic Games Store będzie oferował też specjalny program partnerski dla osób tworzących treści związane z grami (streamerów, youtuberów, blogerów itp.), pozwalający im otrzymywać procent zysków z zakupów dokonanych z ich linków afiliacyjnych (Apple zamknęło swój podobny program partnerski w październiku bieżącego roku).

Początkowo w Epic Games Store znajdziemy wyłącznie gry dla systemów macOS i Windows, jednak w niedalekiej przyszłości Epic Games zamierza wprowadzić w nim również gry na inne platformy, w tym Androida. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nastąpi otwarcie sklepu, oraz jakie gry będą w nim początkowo dostępne. Więcej informacji na ten temat zostanie ujawnionych podczas tegorocznej gali rozdania nagród The Game Awards, która odbędzie się już 6 grudnia.

Źródło: Epic Games


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 25 sierpnia 2019