iPhone X był dla mnie ogromną rewolucją, porównywalną z pierwszym modelem zaprezentowanym w 2007 roku, głównie za sprawą Face ID i świetnego ekranu OLED, który zajmuje niemal cały przedni panel. Ten ostatni to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów iPhone'a X. Staram się więc dbać o niego jak tylko się da.

Zamiast jednak chuchać i dmuchać na ekran w iPhonie X, co przecież nie uchroniłoby go od uszkodzenia (a wymiana to koszt niemal 1500 zł), wolę rozwiązania bardziej pewne, czyli szkło hartowane Best Guard.

Szyba Best Guard trzyma się pewnie na ekranie, a jej aplikacja jest prosta i szybka. Wystarczy zdjąć folię zabezpieczającą i nałożyć ją na ekran. Do wyboru mamy dwie wersje: 2D i 3D. Pierwsza jest płaska i chroni tylko obszar roboczy przedniego panelu. Przy bliższym spojrzeniu na ekran widać wtedy wyraźnie, że szyba jest dość gruba. Z kolei model 3D obejmuje cały przedni panel, zachodząc na boki, aż do stalowej ramy samego iPhone'a X. Ja zdecydowanie wolę właśnie taką wersję. Ten po założeniu jest zupełnie nie widoczny. W obu wersjach szyba jest krystalicznie czysta, nie ma więc wpływu ani na ostrość, ani jasność czy nasycenie kolorów obrazu wyświetlanego na ekranie. Nie ma też wpływu na dotyk czy działanie skanera twarzy Face ID.

Best Guard szkło

Szyby Best Guard chronią moje iPhone'y od kilku lat i jak dotąd nigdy nie zawiodły. To samo dotyczy tej dla iPhone'a X. Oczywiście nie rzucam nim specjalnie ale jednak w ciągu roku zdażyło mu się jednak kilka razy wylądować na podłodze czy chodniku. Zawsze ratowała go szyba od Best Guard. W ostateczności po roku przyszło mi wymienić właśnie ją, a nie ekran, który uratowała przed uszkodzeniem przy ostrym zderzeniu iPhone'a z betonowym chodnikiem. Kiedy myślę o szybkach Best Guard przychodzi mi na myśl pewien przedwojenny slogan, który podobno pojawił się w reklamach zupełnie innego produktu, „prędzej ci serce pęknie” niż ekran - dodałbym od siebie.

Best Guard szkło

Oczywiście szkła Best Guard chronią także przed innymi, bardziej powszechnymi uszkodzeniami, jak choćby zarysowania, choćby kluczem schowanym do tej samej kieszeni (co mi osobiście się nie zdarza) lub innymi przedmiotami. Z doświadczenia wiem, że bez szkła ochronnego prędzej czy później na ekranie pojawią się rysy. Best Guard zapewnia mojemu iPhone'owi X ochronę na takim poziomie, że po niemal roku wygląda on właściwie jak nowy.

Szkła Best Guard dla iPhone'a X dostępne są w cenie 69zł w sklepie 4GSM