Ostatnio informowaliśmy Was, że Apple planuje wprowadzić do sprzedaży odświeżone 15-calowe MacBooki Pro wyposażone w nowe karty graficzne. Okazuje się, że komputery dostępne są już w ofercie amerykańskiego producenta.

Nowe karty dostępne są jedynie w najwyższej wersji 15-calowego modelu, którego cena zaczyna się od 13999 złotych. Zmiana karty graficznej na Radeona Pro Vega 16 z 4GB pamięci HBM2 to wydatek 1200 złotych, natomiast dopłata do Radeona Pro Vega 20 z 4GB pamięci HBM2 to 1680 złotych. Dostawa rozszerzonych wersji laptopów przewidziana jest w ciągu maksymalnie 7 dni roboczych.

Niewątpliwie jest to ukłon w stronę osób, które potrzebują bardziej wydajnej karty graficznej. Ciekawostką jest, że w nowych podzespołach wykorzystano pamięć HBM2, która zapewnia większą przepustowość, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego zapotrzebowania na energię.

Podobno nowa karta pozwoli zwiększyć wydajność nawet o 60% względem Radeona Pro 560X, który dostępny jest w najwyższym 15-calowym modelu. Zwiększona moc przełoży się na lepszą pracę związaną z wideo, grafiką 3D oraz renderowaniem.


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.