Dotychczas użytkownicy tak zwanych cyfrowych portfeli mogli je wykorzystywać wyłącznie do płatności dokonywanych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Okazuje się, że sytuacja uległa zmianie.

Big ed766686 1d7a 4d4c bc56 257b3f02f2bd

Od kilku dni osoby korzystające z Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay czy Garmin Pay mogą wypłacać pieniądze z bankomatów, które mają wbudowane odpowiednie moduły. Dzięki nim zamiast wsuwania karty do bankomatu, wystarczy przyłożyć zegarek, telefon do odpowiedniego czytnika. Taką opcję mają właściciele kart sygnowanych logo Visa oraz MasterCard.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wielu użytkowników. Dotychczas jeżeli musiałem wypłacić gotówkę z bankomatu, korzystałem z Blika. Operacja ta była stosunkowo szybka, jednak wymagała korzystania z aplikacji mojego banku - chyba nie wszystkie banki oferujące Apple Pay, pozwalają wypłacać pieniądze z bankomatów, poprzez rozwiązanie stworzone przez Polski Standard Płatności. Dzięki zmianom ewentualne podjęcie pieniędzy będzie wygodniejsze, szybsze oraz bezpieczniejsze.

Źródło: Cashless.pl