Dotychczas użytkownicy tak zwanych cyfrowych portfeli mogli je wykorzystywać wyłącznie do płatności dokonywanych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Okazuje się, że sytuacja uległa zmianie.

Od kilku dni osoby korzystające z Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay czy Garmin Pay mogą wypłacać pieniądze z bankomatów, które mają wbudowane odpowiednie moduły. Dzięki nim zamiast wsuwania karty do bankomatu, wystarczy przyłożyć zegarek, telefon do odpowiedniego czytnika. Taką opcję mają właściciele kart sygnowanych logo Visa oraz MasterCard.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wielu użytkowników. Dotychczas jeżeli musiałem wypłacić gotówkę z bankomatu, korzystałem z Blika. Operacja ta była stosunkowo szybka, jednak wymagała korzystania z aplikacji mojego banku - chyba nie wszystkie banki oferujące Apple Pay, pozwalają wypłacać pieniądze z bankomatów, poprzez rozwiązanie stworzone przez Polski Standard Płatności. Dzięki zmianom ewentualne podjęcie pieniędzy będzie wygodniejsze, szybsze oraz bezpieczniejsze.

Źródło: Cashless.pl


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.