Relacje między firmami od dawna nie są najlepsze. Od przejęcia przez Intel produkcji modemów do iPhone’ów sprawy mają się tylko gorzej. Tocząca się wymiana pozwów i żądań zapłaty może skończyć się w sądzie.

Według informacji Reutersa Apple nie chce już prowadzić rozmów z Qualcommem na temat ugody. Tlący się od dawna konflikt dotyczy modułów sieci komórkowej produkowanych przez firmę dla iPhone’ów. Apple miało przekazać poufne dane Intelowi, który dzięki temu mógł przejąć produkcję komponentów. Pierwszy raz modemy Intela pojawiły się w modelu 6S i 6S Plus, a od tegorocznej serii XS, XS Max i XR, Apple polega już wyłącznie na produktach tej firmy.

Qualcomm już od jakiegoś czasu sugeruje, że jeżeli nie otrzymaja opłat licencyjnych, to złoży pozew do sądu. Część kwoty została już nawet przekazana. Mowa o 500 milionach dolarów, które trafiły do Qualcomma, co uznano za gest dobrej woli. Jednak wartość całego roszczenia firma szacuje dziś na nawet siedem miliardów dolarów.

Według wcześniejszych deklaracji Qualcomm daje czas Apple do kwietnia 2019 roku. Jeśli ugoda nie zostanie zawarta, firma złoży pozew.

Źródło: Reuters


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple