Kiedy myśli się o kolorowych iPhone'ach to są to albo stare i dawno już nieprodukowane iPhone'y 5c albo najnowsze XR. Okazuje się, że już niedługo w Polsce będzie można dostać także inne modele w nie tylko standardowych kolorach.

Big e769f774 9006 4d8c 804b 7c9a5cf2bb66

Warszawski dystrybutor CK Mediator rozpoczyna dystrybucję na terenie kraju odnowionych (refurbished) iPhone'ów przez francuską firmę Remade. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją i przed trafieniem na rynek są poddane zarówno procesowi odnawiania jak i kontroli jakości.

Odnowione iPhone'y są nie tylko bardzo dokładnie testowane, ale w każdym modelu diagnozowana jest płyta główna, obudowa podlega anodyzacji, czyli uzupełnieniu mikroubytków, a do systemu specjaliści z Remade wgrywają najnowsze dostępne aktualizacje iOSa. W każdym telefonie poddanym procesowi refurbishu sprawdza się poprawność funkcjonowania ponad trzydziestu elementów, w tym: głośników, kamer, mikrofonów, przycisków, ekranu, złącza ładowania i komunikacji, czujników zbliżeniowych, barometru, żyroskopu czy czytnika kart SIM.

iPhone'y dostarczone będą wraz z pełnym pakietem nowych akcesoriów: ładowarką, słuchawkami oraz kablem komunikacyjnym.

Poza odnowionymi iPhone'ami w standardowych kolorach CK Mediator planuje wprowadzić do oferty także te w kolorach przygotowanych specjalnie przez markę Remade. Będą to elektryzujący pomarańcz, różowy grejpfrut czy koralowy zielony.

Kilka słów z informacji prasowej o francuskiej firmie Remade:

Firma założona w 2001 roku bardzo szybko stała się we Francji numerem jeden w swojej dziedzinie. Obecnie planuje podbić swoimi iPhone’ami rynek europejski i wiele wskazuje, że może się to udać. Gigant refurbishu stawia bowiem na jakość swoich usług – telefony poddawane są skrupulatnie kompleksowemu procesowi odnawiania urządzeń. Francuzi jednocześnie inwestują w rozwój ośrodka badawczego i udoskonalanie technologii odświeżania urządzeń. Podobnie wygląda kwestia dbałości o zasoby ludzkie. Firma zatrudnia obecnie ponad 450 specjalistów, ale do końca roku pracować ma łącznie 750 osób.

Źródło: Informacja prasowa