Kiedy myśli się o kolorowych iPhone'ach to są to albo stare i dawno już nieprodukowane iPhone'y 5c albo najnowsze XR. Okazuje się, że już niedługo w Polsce będzie można dostać także inne modele w nie tylko standardowych kolorach.

Warszawski dystrybutor CK Mediator rozpoczyna dystrybucję na terenie kraju odnowionych (refurbished) iPhone'ów przez francuską firmę Remade. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją i przed trafieniem na rynek są poddane zarówno procesowi odnawiania jak i kontroli jakości.

Odnowione iPhone'y są nie tylko bardzo dokładnie testowane, ale w każdym modelu diagnozowana jest płyta główna, obudowa podlega anodyzacji, czyli uzupełnieniu mikroubytków, a do systemu specjaliści z Remade wgrywają najnowsze dostępne aktualizacje iOSa. W każdym telefonie poddanym procesowi refurbishu sprawdza się poprawność funkcjonowania ponad trzydziestu elementów, w tym: głośników, kamer, mikrofonów, przycisków, ekranu, złącza ładowania i komunikacji, czujników zbliżeniowych, barometru, żyroskopu czy czytnika kart SIM.

iPhone'y dostarczone będą wraz z pełnym pakietem nowych akcesoriów: ładowarką, słuchawkami oraz kablem komunikacyjnym.

Poza odnowionymi iPhone'ami w standardowych kolorach CK Mediator planuje wprowadzić do oferty także te w kolorach przygotowanych specjalnie przez markę Remade. Będą to elektryzujący pomarańcz, różowy grejpfrut czy koralowy zielony.

Kilka słów z informacji prasowej o francuskiej firmie Remade:

Firma założona w 2001 roku bardzo szybko stała się we Francji numerem jeden w swojej dziedzinie. Obecnie planuje podbić swoimi iPhone’ami rynek europejski i wiele wskazuje, że może się to udać. Gigant refurbishu stawia bowiem na jakość swoich usług – telefony poddawane są skrupulatnie kompleksowemu procesowi odnawiania urządzeń. Francuzi jednocześnie inwestują w rozwój ośrodka badawczego i udoskonalanie technologii odświeżania urządzeń. Podobnie wygląda kwestia dbałości o zasoby ludzkie. Firma zatrudnia obecnie ponad 450 specjalistów, ale do końca roku pracować ma łącznie 750 osób.

Źródło: Informacja prasowa