W ostatni piątek rozpoczęła się przedsprzedaż iPhone'ów XR. Pierwsze egzemplarze wysłane zostaną do właścicieli już 26 października. Konsumenci, którzy złożą zamówienie dziś lub w najbliższych dniach, będą musieli poczekać na swojego nowego smartfona.

W Stanach Zjednoczonych i kilku innych krajach, w tym w Polsce, zamówiony dziś iPhone XR nie będzie wysłany w dniu rozpoczęcia sprzedaży. Czas oczekiwania w Polsce wynosi 1-2 tygodnie. W USA poczekać będzie trzeba przynajmniej do 5 listopada - to bez względu na kolor i wielkość pamięci.

Według Ming-Chi Kuo, zamówienia na XR'a przewyższyły zeszłoroczny popyt na iPhone'y 8 i 8 Plus. Co więcej, porównując zamówienia na tegoroczne modele, na początku większym zainteresowaniem cieszyły się modele XS i XS Max, ale to sprzedaż XR'a ma szybko ustabilizować się na wyższym poziomie.

iPhone XR

Analityk TFI Securities prognozuje, że do końca roku sprzedanych zostanie 36-38 milionów iPhone'ów XR. To czym smartfon ten zachęcać będzie do kupna to według Kuo nowy design, większy wyświetlacz, dłuższy czas pracy na baterii oraz funkcja dual SIM.

Źródła: MacRumors, MacRumors